Chcę zostać mamą!

Decyzja o macierzyństwie niektórym przychodzi szybciej, innym później. Niektóre Panie wcale nie deklarują chęci zostania mamą. W ostatnich latach powraca tendencja do zachodzenia w ciążę w młodszym wieku choć ciągle znaczna część kobiet jako priorytet stawia karierę zawodową. Nie neguję żadnego z tych rozumowań, ale z perspektywy starań wiem, że życie nie układa się tak, jakbyśmy tego chciały.

Chciałam być młodą mamą od kiedy pamiętam. Chciałam też, żeby moje dziecko miało wszystko, a przede wszystkim szczęśliwą rodzinę. Do tanga trzeba dwojga, a do faceta wiele cierpliwości. 🙂 Nie wyobrażam sobie podjęcia takiej decyzji samodzielnie. Odpowiedzialność ciąży na obojgu rodziców. Decyzja zapadła – chcemy założyć rodzinę.

Biegiem do łóżka, hop, bęc, gotowe! – było by pięknie, ale nie w tej bajce.

DSC_0088

Starania zaczęłam od kontrolnej wizyty u ‚mojego’ ginekologa. W końcu chodziłam tam stosując antykoncepcję i byłam zadowolona z postawionej diagnozy – nietolerancja hormonalna. Wcześniej żaden lekarz nie stwierdził tego, tylko pakował we mnie kolejny rodzaj tabletek, które zwyczajnie mi szkodziły. Po odstawieniu wszystko wróciło do normy. Tak, jestem pewna, że to dobry lekarz.

Do tematu lekarzy wrócę w kolejnych postach. Lekarz lekarzowi nie równy, a nie każdy ginekolog jest specjalistą.

Kontynuując, szczęśliwa poleciałam do lekarza. Chciałam dostać zielone światło do rozpoczęcia starań. Wcześniej wyszukałam w internecie listę badań, które przed ciążą warto zrobić. Szłam wiedząc czego oczekuję. Zalecono mi wykonanie morfologii, poziomu hormonów tarczycy. Lekarz wykonał badanie USG mające na celu sprawdzenie anatomii, oraz cytologię. Sama upomniałam się o badanie w kierunku toksoplazmozy, bo zwierząt u nas wiele. Wyszłam zadowolona.

Następnego dnia miałam wyniki – wszystko w normie. Zalecenie: uprawiać seks co 2-3 dni przez cały cykl. Czas zacząć się starać!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s