Jak żyć starając się o dziecko.

Rozpoczynając starania o dziecko w mojej głowie od razu pojawiła się myśl, że mój styl życia dalece odbiega od zdrowego. Fakt, że ćwiczyłam w domowym zaciszu nie wystarczał. Potrzebowałam zmian. Zastanawiałam się tylko, czy były one potrzebne do zajścia w ciążę czy dla mojego wewnętrznego spokoju.

DSC_0242

Zmieniłam wszystko, dosłownie. Całe życie podporządkowałam staraniom o dzieciątko. Moja codzienność została przytłoczona przez przeróżne, coraz to nowe metody mające pomóc w szybszym zajściu w ciążę. Dzisiaj już wiem, że niepotrzebnie i radzę jedno – zrelaksuj się!

W pewnej chwili dopuściłam do tego, aby starania o dziecko w całości zdominowały moje życie. Pojawiła się pewna sztuczność. Seks zamiast dla przyjemności służył wyłącznie prokreacji. Wyliczony co do dnia, skupiony wyłącznie na ‚robieniu dziecka’. Prawdą jest, że ogromne znaczenie ma psychika kobiety chcącej zajść w ciążę. Przy takim nacisku, jaki sama sobie zafundowałam, poczęcie było praktycznie niemożliwe. Jeżeli przejrzycie dowolne forum poświęcone tej tematyce, przeczytacie ‚odpuść, a dopiero wtedy się uda‚. Irytowało mnie to zdanie niemiłosiernie, a teraz sama będę je powtarzać jak mantrę.

Kobietom, które mają problem z rozluźnieniem się poradzić mogę jedno – przygotuj romantyczną kąpiel, kolację, napij się wina. Skup się na partnerze, nie na ciąży. Jeśli to za mało, wyjdźcie gdzieś. Imprezka, nieco alkoholu i gorąca noc. 🙂

Jeżeli dopiero rozpoczynasz starania o dziecko, nie sięgaj od razu po pełen arsenał metod. Poznaj swój cykl, wyceluj w owulację. Nie mierz temperatury, nie badaj śluzu i położenia szyjki macicy. Nie wprowadzaj w swoje życie elementów, które sprawiają, że non stop będziesz myśleć o chęci posiadania dziecka.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s